EDİTOR

Temmuz 27 2013 Aylin Barışkan

Aylin Barışkan
Barışkan Yönetim ve Danışmanlık Yöneticisi / Ekonomist
aylin@bariskanyonetim.com"Amazon Ormanları'nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD'de fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle, bir kelebeğin kanat çırpması, dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir."

Sağduyu, hoşgörü, birlik ve beraberlik, konuşabilmek - konuşarak anlaşabilmek, sorun değil çözüm odaklı yaklaşabilmek, karşımızdakini dinleyebilmek, anlayabilmek eskisinden de önemli artık.

30 yıldır yaptığımız işte, iki yıldır sizlerle paylaşımımız olan Apartments dergimizde, hayat görüşümüzde düsturumuz "iletişim" den geçiyor. Saygı sınırından asla ödün vermeden, güler yüzü kaybetmeden, severek, isteyerek, değer vererek iletişim kuruyoruz tüm platformlarda.

İçinde bulunduğumuz çağda televizyondan bulaşık makinesine her şey "servis" hizmetiyle teknik destek alıyor. Televizyon kanallarımız çekmediği zaman tek telefonla sorun çözüyoruz. Çalkantılı dönemlerimizde psikolojik destekle rahatlıyoruz. Genel sağlık kontrolleri için zaman zaman muayenehanesini ziyaret ettiğimiz kardiyologlarımız, diş hekimlerimiz, ortopedistlerimiz var. Tüm olguların yerini profesyonelliğe bıraktığı çağımızda, apartman ve site işlerinin tek düze olmasının, bina içinden birinin - birilerinin kendi iradesine göre yönlendirmesinin ve hesapların detayının bile sorulmaktan çekinilmesinin kabul edilebilir olmadığını görüyoruz. Kendini mesleğine adamış, işini severek ve sorumlulukla yapan Yöneticiler olarak bu durumun bizi memnun ettiğini de açıklıkla ifade ediyoruz.

İstanbul'un genelinde ve Türkiye'nin pek çok ilinde Profesyonel Bina Yönetimleri gün geçtikçe artıyor. Apartman ve siteler, iş yerleri ve rezidanslar artık sadece işini bilenlere emanet ediliyor.

Sektörün hızla büyümesinin avantajları olduğu kadar dezavantajları olduğu da muhakkak. Suistimale son derece açık bir meslek olan Yöneticilik hakkında birlikte çalıştığımız tüm maliklerimizin ya da Apartments ile ulaştığımız tüm mal sahiplerinin dikkat etmesi gereken unsurların altını daimi olarak çizmeye devam ediyoruz. Bu işin temel prensibinin eğitim, tecrübe, dürüstlük, şeffaflık, iletişim ve referanslar olduğunu belirtiyoruz.

İnşaat, tesisat, tadilat, tamirat, hukuk, muhasebe ve tüm alanlarda kontrolü disiplinli ve sağlam kadromuzla takip ederken, ortak yaşam alanlarımız olan binalarımızla ilgili her türlü konuda "iletişim" istiyoruz. Dilek ve temenniler, beklentiler, istekler, öneriler, memnuniyetsizlikler konuşulmalı, direkt Yönetici ve Yönetim kadrosu ile paylaşılmalı; yüz yüze, telefonla, mail ile, iletişimin tercih edilen her haliyle yapılmalı diyoruz.

İşte bu nedenle, birlikte çok daha uzun yolculuk edebilmek, keyif alabilmek, huzurlu ve güvenli olabilmek için 2013 - 2014 dönemini "İletişim Dönemi" kabul ediyoruz.

Dergimizin içinde bizlerle paylaşmanız için yayınladığımız "paylaşım" formunu göreceksiniz. Posta, elektronik posta adreslerimizden veya fax yoluyla göndermeniz halinde İstanbul için çok daha güler yüzlü günler başlayacak, şehrin yapı taşı olan binalarımızda yaşanan güven ve huzur semtlere, semtlerden şehre, şehirden ülkeye kelebek etkisi gibi yayılacaktır.

Kelebek etkisini yaşamak için herkesi; iletişime, hoşgörüye ve güler yüze daha da çok sarılmaya davet ediyoruz.

Aylin Barışkan

06 Temmuz! Tüm Barışkan Yönetim ve Apartments ailesi olarak Aylin Barışkan'ın doğum günün kutlarız. Birlikte, sağlıkla, mutlulukla ve başarıyla geçecek nice yıllar temenni ederiz.

Editör

İLGİLİ HABERLER

>>İlkbahar 2013 editörün yazısını görmek için tıklayınız...


>>Sonbahar 2012 editörün yazısını görmek için tıklayınız...


>>İlkbahar 2012 editörün yazısını görmek için tıklayınız...


>>Kış 2012 editörün yazısını görmek için tıklayınız...