AJANDA

Oscar'ları evinize taşıyın!

Bu yıl 84. kez düzenlenen Oscar Ödül Töreni ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. En çok ödül alan iki çalışmadan biri, en yeni sinema teknolojilerini kullanmadan başarılı olurken; diğeri ise son teknikleri kullanarak başarılı oldu. Sinema teknolojilerinin artık şaşırtıcı boyutlara ulaştığı günümüzde, siyah-beyaz ve sessiz çekilen The Artist beş Oscar'ın sahibi olurken, Hugo ise teknik dallardaki üstünlüğünü beş heykelcik alarak gösterdi. İki film teknik yönleriyle birbirlerinden ayrılırken, The Artist'in Fransız yapımı olması ve Hugo'nun konusunun da Paris'te geçmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Sonuçlara damga vuran bu iki önemli yapımın önümüzdeki günlerde çıkacak DVD'lerini mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

The Artist

1920'li yılların sonunda Hollywood'da, güçlü karizmasıyla George Valentin hem izleyicilerin hem yapımcıların göz bebeği durumundadır. Ancak sinemada sesin kullanılmaya başlamasıyla Valentin de gözden düşer. Genç oyuncu adayı Peppy Miller'ın ise gözü çok yükseklerdedir. Sessiz, siyah-beyaz eski filmler gibi saniyede 22 kare çekilen bu yapım, sessiz sinemaya da bir saygı duruşu adeta...Aldığı Ödüller

En İyi Film
En İyi Yönetmen / Michel Hazanavicius
En İyi Erkek Oyuncu / Jean Dujardin
En İyi Kostüm Tasarımı / Mark Bridges
En İyi Orijinal Müzik / Ludovic Bource


Hugo

Brian Selznick'in "The Invention of Hugo Cabret" adlı çocuk romanından uyarlanan film, Paris Tren İstasyonu'nun duvarları arasında yaşayan ve saatlerden sorumlu olan kimsesiz bir çocuğun, bir gün saati tamir etmeye çalışmasıyla yaşadığı gizemli macerayı anlatıyor. Üç boyutlu bir yapım olan Hugo, usta yönetmen Martin Scorsese'nin de ilk 3D denemesi.
Aldığı Ödüller

En İyi Ses Kurgusu / Philip Stockton ve Eugene Gearty
En İyi Görüntü Yönetmeni / Robert Richardson
En İyi Sanat Yönetmeni / Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo
En İyi Görsel Efekt
En İyi Ses Miksajı


KAT MALİKLERİMİZDEN

İstanbul'da İki Sevgili
Yazar:

Jak Alguadiş

"Savaş her şeyi berbat etmiş, her şeyi değiştirmiş, her şeyi yakıp yıkmıştı. Övünçle dolu, gururlu bir halde geri dönmüştüm. Sony beni bekliyordu, bense ona bakmıyordum bile. Ona hayır demezdim ama başka bir gelecek düşünüyordum: İstanbul..." Jak Alguadiş, Anemon Yayınları'ndan çıkan "İstanbul'da İki Sevgili" adlı romanında okurlarını macera dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

MEKAN

Moda Teras'ta bahar keyfi!

İstanbul Kadıköy'deki Moda Teras da; yorgun, soğuk, uzun bir kışın ardından güneşli ve keyifli günler için müşterilerini yeniden iyi hissettirecek. Şehrin içinde ama gürültüsünden uzak olan Moda Teras, Kalamış ve Adalar manzarasının bahar güzelliğiyle daha da renkleniyor. Mekan ayrıca 300 kişiye kadar olan iş toplantıları, doğum günü ve tüm özel kutlamalar için şehrin en ideal seçeneklerinden biri.


Mektep Sokak No: 5/1 Moda - Kadıköy
Tel: (0216) 338 70 40 www.modateras.com.tr

ARALIK 2012 AYI AJANDASINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

ARALIK 2011 AYI AJANDASINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...