VİZYON

Türkiye-Belçika arasında kurulan ticaret köprüsüne
BİR TUĞLA DA BİZDEN!

Türk-Belçika İş Forumu, Belçika Veliaht Prensi ve Brabant Dükü Prens Philippe'nin katılımlarıyla İstanbul'da düzenlendi. İş ve siyaset dünyasının seçkin isimlerini bir araya getiren ve sadece 350 iş adamının yer aldığı büyük buluşmanın davetlileri arasında Barışkan Yönetim, Gaye Barışkan ve Aylin Barışkan da vardı... Bu gururu ve etkinlikten ayrıntıları değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.

İstanbul, geçtiğimiz ekim ayında uluslararası bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Türk-Belçika İş Forumu, 17 Ekim 2012 tarihinde, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle, Belçika Veliaht Prensi ve Brabant Dükü Prens Philippe, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Harun Karacan ve İş Konseyi Başkanı Pınar Eczacıbaşı'nın katılımlarıyla İstanbul'da gerçekleştirildi. Prens Philippe başkanlığındaki heyette Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri, Dış Ticaret ve Avrupa İşleri Bakanı Didier Reynders, Flaman Bölgesi Başbakanı ve Ekonomi, Dış Politika, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Kris Peeters, Brüksel Başkent Bölgesi Ekonomi, Çalışma, Bilimsel Araştırma ve Dış Ticaret Bakanı Benoit Cerexhe ve Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Pol De Witte yer aldı.

"Bu gururda tüm kat maliklerimizin ve çözüm ortaklarımızın payı var"

193 Belçikalı şirketten 350 iş adamının katıldığı ve Türk iş adamlarıyla yatırım fırsatlarını değerlendirdikleri Türk-Belçika İş Forumu'nun davetlileri arasında Barışkan Yönetim de vardı. Forumla ilgili olarak Gaye Barışkan ve Aylin Barışkan'dan değerlendirmelerini aldık.

Türk-Belçika İş Forumu için Türkiye'den davet edilen ve çok seçkin bir gruba dahil olan tek Yönetim ve Danışmanlık şirketi oldunuz. Konuyla ilgili neler söyleyebilirsiniz?

Aylin Barışkan: Bu denli önemli bir uluslararası iş platformunun içinde Türkiye'den tek temsilci
firma olarak yer almaktan öncelikle gurur duyduk.
Forumun vizyoner kimliği ve katılımcı firmaların
verdikleri hizmet ilham vericiydi.Gaye Barışkan: Forum Türkiye'de profesyonel yönetim ve danışmanlık alanında yapmak istediklerimiz konusunda motivasyonumuzu gerçekten artırdı. Biz Barışkan olarak bu yolu ilk yürüyenlerdeniz, hatta yolun inşasında 3 kuşaktır bilfiil bulunduk. Fakat forumla da gördük ki daha yürünecek çok yol, yapılacak çok şey var. Sektördeki öncü olma ve ilkleri gerçekleştirme misyonumuzla elbette yine en büyük iş bize düşüyor.

Türkiye'de gelişmekte olan sanat ortamının dinamiklerini iyi izleyip, bu dinamikler doğrultusunda sanat izleyicisini hayal kırıklığına uğratmamaya çalıştık. Böylece 30. yıla yaklaştık...

Aylin Barışkan: Bir de şunu hatırlatmakta fayda var... Biz her zaman dünyayla entegrasyonu ve global anlamda standartları yükseltmeyi önemsedik. Türk-Belçika forumu bize bu global bakış açısının önemini de bir kez daha hatırlattı. Kat maliklerimize verdiğimiz hizmette dünya standartlarını yakaladığımızın da bir kanıtı idi bu foruma alanımızda tek davetli firma olarak katılmamız.

Avrupa'da köklü bir geleneğe sahip olan, uzun yıllardır varolan çok sayıda firma var. Ülkemizde ise her alanda parmakla sayılacak kadar az. Bu noktada Barışkan Yönetim'in 3 kuşaktır hizmet veriyor olması da önemli bir ayrıntı mıydı?

Gaye Barışkan: Kesinlikle... Kurum kültürü, değerler mirası Forum'da da konuşulan çok önemli bir noktaydı. Bizim dededen toruna 30 yıldır bu alanda faaliyet gösteriyor olmamızın, kat maliklerimizin gözündeki saygın konumumuzun ve profesyonel yaklaşımımızın Belçikalı iş adamlarının da dikkatini çektiğini mutlulukla gördük.

Aylin Barışkan: Kat maliklerimiz ve çözüm ortaklarımız da bir teşekkürü hak ediyorlar. Onlarla uzun yıllardır kurduğumuz güvene ve dürüstlüğe dayalı iletişim, onların desteği bugünlere gelmemizdeki en önemli itici güç.