Nişantaşı Emlak'tan altın değerinde öneriler...
Gayrimenkul Yatırımı Yapacaklar Dikkat!

Ara 15 2012 Apartments

Gökhan Adalı
Nişantaşı Emlak

Yakın dönemde bir gayrimenkul satın almak istiyorsanız yazımıza göz atmalısınız...


 • Alacağınız gayrimenkulün amacınıza yönelik olup olmadığını tespit edin. İşinize, okulunuza, merkezlere olan uzaklığını göz önünde bulundurun.
 • Konutun tapusu var mı? Tapunun tek kişi üzerine ya da çok ortaklı olup olmadığını; kullanım hakkı intifa durumunu öğrenin.
 • Konut üzerinde ipotek ya da haciz kararı var mı, araştırın.
 • Binanın kat mülkiyeti ve kat irtifakı özelliklerini öğrendiniz mi? Uzman desteği alın.
 • Eğer tüm kriterleriniz gayrimenkulu almaya uygun olduğunuzu gösterir yöndeyse, söz konusu yerin tapu kaydını kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Özellikle binanın deprem yönetmeliğine uygunluğunun, projenin denetiminin ve ruhsat izninin kontrolünü yapın.
 • Alacağınız gayrimenkul bir işyeri veya bir konutsa içinde kiracı olup olmadığını, kiracının kontrat süresini, dairenin eğer varsa binaya borcunu öğrenin.
 • Binanın aylık giderleri, ısınma şekli, yaşı, tesisat durumu, güvenlik, ses ve ısı izalasyonu, otopark durumu, çevre ve bahçe düzeni gibi detayları gözden geçirin.

Emlakta doğru yatırım nasıl yapılmalı?

Hem prim potansiyeli taşıyan hem de iyi geliri olan bir gayrimenkul almak her zaman daha avantajlıdır. Gelişecek bölgelerde imarlı arsalar büyük prim potansiyeli taşır. İstanbul'da Riva, Zekeriyaköy, Silivri ve Pendik ile Tuzla gelecekte çok kazandıracak bölgeler arasında. Ulaşım ve yol yatırımlarını da iyi takip etmelisiniz. Yeni yollar ve yol genişletme çalışmaları her zaman için bölgedeki emlak fiyatlarında yükseliş sağlar. Hem büyük hem de küçük şehirlerde kampusların çevresinde genelde o şehrin elit kesimi oturur. Ayrıca kampusların çevresi kısa sürede gelişir ve getirisi yüksek olur. Yatırım amaçlı bina yapılabilir arsa arıyorsanız, olabildiğince büyük alın. İnşaat yaptıracak paranız olmasa bile bu tür arsaları, kat karşılığı müteahhite daha kolay verirsiniz. Yakında paraya ihtiyacınız olacağı için bir gayrimenkul satmaya niyetliyseniz, en az üç ay önce satışa çıkarın. Çünkü ne zaman paraya sıkışıp da gayrimenkul satacak olsanız, piyasadan size gelen fiyat teklifleri çok düşük olacaktır.

Misyon ve Vizyon

Nişantaşı Emlak, profesyonel ekibiyle birlikte değerli müşterileri ve iş ortakları için; şeffaflık, dürüstlük, saygı ve güven esaslı bir hizmet anlayışıyla hareket etmektedir.

 • Mümkün olan en üst kaliteyi, süratle ve bütçesi içinde gerçekleştirmek,
 • Dinamik ve hızlı bir örgütlenmeyle ekip çalışmasının sinerjisini kullanmak,
 • Son teknolojilerden ve sektörel yeniliklerden maksimum düzeyde faydalanmak,
 • Dünyadaki gelişim ve yenilikler çerçevesinde gayrimenkul değerleme hizmetlerinin ülkemizde de bir bilim dalı haline gelmesi yolunda önderlik etmek, Nişantaşı Emlak olarak vizyonumuzun temel hareket noktalarıdır.

Bireysel ve kurumsal hizmetler

Nişantaşı Emlak; pek çok yeni kuruluş, yeni marka, kurumsal holding ya da grup bünyesindeki franchise tekstil, gıda gibi firmaların yer alımında, kiralamalarında aracılık-danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bireysel olarak da; emlak alımında, kiralamalarında geniş bir yelpazede portföy, yer sunma ve yatırımlarında en doğru yönlendirmeleri yaparak pek çok müşterisine gayrimenkul kazandırmaya devam ediyor. Ayrıca müşterileri için konut kredilerinde de, çalıştığı tüm bankaların en güncel faiz oranlarını sunarak en doğru bilgileri paylaşıyor.

NİŞANTAŞI EMLAK

2006 yılında Gökhan Adalı tarafından bir gayrimenkul emlak danışmanlığı ofisi olarak kurulan Nişantaşı Emlak'ın ana faaliyetleri; İstanbul geneli ve Nişantaşı Şişli bölgesi ile elit semtler başta olmak üzere, her türlü emlak (konut/daire, işyeri, dükkan/mağaza, plaza, bina, otel, arazi, yazlık, villa vb.) alımsatımı, kiralanması, pazarlaması, geliştirilmesi ve değerlendirilmesinde danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Nişantaşı Emlak